Messi lidhet me kalim në Premier Ligë, nuk është City

INA
INA

23 Maj, 2023

Emiliano Martinez i ka bërë thirrje bashkëkombësit të tij te Argjentina, Lionel Messit, që t’i bashkohet gjatë verës atij te skuadra e Aston Villas.

E ardhmja e Messit te PSG vazhdimisht është ndër temat më të përfolura gjatë javëve të fundit, duke marrë parasysh faktin që kontrata aktuale e tij skadon këtë verë.

Pavarësisht se e ka opsionin për ta rinovuar kontratën e tij edhe për një vit, superylli argjentinas pritet që të largohet nga “Parc des Princes” si lojtar i lirë, pasi që ka refuzuar një zgjatje të kontratës.

Suspendimi i fundit dyjavor nga PSG për shkak që bëri një udhëtim të paautorizuar në Arabinë Saudite prishi edhe më tej marrëdhëniet mes Messit dhe klubit, dhe thuhet se argjentinasi veçse e ka konfirmuar largimin e tij nga kampioni francez.

Vazhdimisht ka spekulime që po e lidhin Messin me një kalim në Arabinë Saudite kur ai do të largohet nga PSG, sidoqoftë, bashkëlojtari i tij te Argjentina, Martinez i ka bërë thirrje atij që të vjen te Aston Villa.

“Nëse ata po fishkëllejnë Messi, do ta sillja atë këtu, te Villa. Do ta ulja pagën time, do ta bënim më të mirën”, tha Martinez.

Pavarësisht se është njëri nga lojtarët kyç të skuadrës, Messi nuk po dëshiron ta aktivizojë opsionin për ta zgjatur kontratën e tij te PSG, dhe po i afrohet largimit nga kampioni francez këtë verë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pacolli pasuria

Iku me 3 marka dhe u kthye me 3 miliardë, historia e pabesueshme e Pacollit

mickovski

Mickoski ofron tri data për mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme

arsim sinani

Sinani për 100 ditëshin e ASH-së në Qeveri

feta sela

Alimi: Më ofruan liri me kushtin, ta tradhëtoj Selën

ambulanca-aksident

Humb jetën në Itali kamionisti shqiptar, shpëton mrekullisht djali i tij. Plagosen 8 të tjerë

vjosa osmani

Presidentja Osmani merr një telefonatë të rëndësishme nga Amerika, zbardhen detajet nga biseda

besnik bislimi albin kurti

Zëvendësi i Kurtit publikon dokumente të Serbisë: Beogradi përgatit mënyrën për ndarje të Kosovës

fejzi hajdari

Hajdari: Çka e pret Maqedoninë e Veriut?

Albin-Kurti1

Kurti: Nëse ka pajtueshmëri, mund ta thelloj vizionin për Asociacionin

INFO

NA NDIQ