Messi: Me Xavin, Barcelona do rritet, gjithmonë kam thënë se dua të rikthehem

Ish-lojtari i Barcelonës dhe tashmë një futbollist i PSG-së, Lionel Messi ishte një nga largimet më të bujshme në merkaton e verës teksa vendosi të largohej nga blaugranat dhe të transferohej në Paris.

Sulmuesi argjentinas në një intervistë të dhënë për “Marca” ai shprehet se Barça me trajner Xavi Hernandez do rritet sepse ky i fundit është një person që njeh çdo hallkë të klubit.