Messi rikthehet te PSG-ja me gol të shënuar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12 Janar, 2023

Lionel Messi është rikthyer te Paris Saint-Germaini dhe menjëherë ka realizuar gol.

Messi shënoi të mërkurën mbrëma në fitoren e PSG-së kundër Angersit, 2:0, në ndeshjen që i takoi xhiros së 18-të të elitës së futbollit francez.

Hugo Ekitike e zhbllokoi rezultatin në minutën e pestë, kurse fituesi i Botërorit me Argjentinën, Messi, shënoi në minutën e 72-të të ndeshjes.

Para ndeshjes që u zhvillua në “Parkun e Princave”, lojtarët dhe të pranishmit në stadium e kujtuan legjendën e futbollit, Pelen, që vdiq në fund të dhjetorit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

futboll

Këto janë ekipet që shkojnë në garat evropiane dhe ato që bien nga Ligue 1

samir

Krutaj: Kam një endërr dhe një shpresë për klubin e zemrës “KF Bashkimi”

FB_IMG_1685817175685

Shkëndija e Haraçinës përmes penalltive plasohet në Ligën e Tretë-Veri

galtier-psg

PSG merr vendimin për të ardhmen e trajnerit, Murinjo drejt Francës

shkendija2

Shkëndija përforcon sulmin me një holandez

akil

Akil Gjakova i shtati në Grand Prix Taxhikistan

messi

Messi njofton largimin e tij nga PSG

KASAMI

Sporti na bashkon/Durrësi, Ulqini, Bujanoci e Peja bëhen bashkë në Tetovë

osimhen

S’kishte dyshime, Osimhen sulmuesi më i mirë i sezonit në Serie A

INFO

NA NDIQ