Messi shënon në rikthimin e tij nga lëndimi

Picture of INA
INA

07/04/2024

Lionel Messi shënoi për Inter Miami në barazimin 2-2 të MLS me Kolorado Rapids teksa u rikthye nga lëndimi.

Argjentinasi kishte humbur katër ndeshje për shkak të një problemi të kofshës dhe hyri në pjesën e dytë me skuadrën e tij në humbje 1-0 pas një penalltie të Rafael Navarro.

Messi barazoi me një gjuajtje me këmbën e majtë përpara se të ndihmonte edhe në golin e dytë të skuadrës.

Miami nuk mundi të mbante epërsinë, me Cole Bassett që barazoi për Rapids në minutën e 88-të.

“Ajo që bëri Leo është e zakonshme për të, ajo që shfaq në ekipin tonë, në bashkëlojtarët e tij, te njerëzit”, tha trajneri i Miami, Gerard Martino.

“Më e rëndësishme është që ai ndihej rehat, ndihej mirë, ndihej i lirshëm.

“Kjo do ta ndihmojë atë të jetë më i sigurt, veçanërisht në lidhje me dëmtimin, për ndeshjen e dytë në Monterrey”.

TË FUNDIT
13 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...
13 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
13 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
13 orë
Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë
14 orë
Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

ME TE LEXUARA

2 ditë
Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit
13 orë
Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë
2 ditë
Sot finalja e madhe mes United dhe City
13 orë
Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma
2 ditë
Endrit Krasniqi - në formacionin më të mirë të Kampionatit të Maqedonisë së Veriut
13 orë
Kërkohen kandidatë për të qenë 'ndërlidhësit' e Hansi Flick në Barcelonë...

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Kërkohen kandidatë për të qenë ‘ndërlidhësit’ e Hansi Flick në Barcelonë…

inter fiorentina

Kualifikimi në Champions/ Interi dhe Juvja mbushin arkat, por kujdes nga Roma

rej manaj

Manaj përshëndetet me klubin turk, gati për një hap të madh në karrierë

XHAKA GRANIT

Vendos supergoli i Granit Xhakës, Leverkusen fiton edhe Kupën e Gjermanisë

belingam real madrid

Real Madridi shpallet klubi më i pasur në botë, ja sa miliardë është vlera e tij

kombetarja kuq e zi

Money| Sa pritet të fitojë Shqipëria nga pjesëmarrja në Euro 2024

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

kombetarja

Ekskluzive/ Zbulohen katër lojtarët e parë të Sylvinho për Euro 2024, Broja bën ‘misteriozin’: Kam ardhur për pushime

Borusia Dortmund

Dortmundi përgatit festën

INFO

NA NDIQ