Messi u pyet nëse beson se mund ta fitojë Topin e Artë të nëntë, përgjigjja e tij ishte reale

INA
INA

02/11/2023

Të hënën, Lionel Messi fitoi Topin e Artë të tetë në karrierë dhe në këtë mënyrë e forcoi edhe më shumë pozitën e tij në vendin e parë në atë kategori.

Pas fitimit të çmimit, Messi dha një intervistë për gazetën franceze L’Equipe, ku u pyet: “A besoni se mund të fitoni Topin e Artë të nëntë?”.

Messi, tashmë 36 vjeç dhe anëtar i Interit nga Miami, i ka dhënë një përgjigje reale pyetjes.

“Nuk ka asnjë mënyrë. As që kam menduar për të tetën. Kam pushuar së menduari për Topin e Artë shumë kohë më parë, nuk ka qenë kurrë prioritet për mua, veçanërisht tani që kam fituar gjithçka në karrierën time”.

“Ky është definitivisht Topi i Artë i fundit dhe jam i lumtur që kam fituar kaq shumë”, ka thënë Messi.

Messi shtoi se Erling Haaland, Kylian Mbappe, Vinicius Junior dhe çuditërisht Lamine Yamal do të garojnë për Topin e Artë në vitet e ardhshme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bundesliga

Klubi i Bundesligës rinovon me trajnerin

mourinho

Mourinho: Nuk i kuptoj, i paralajmërova lojtarët

Bellingam Real Barca

​Gjërat që Bellingham ka arritur te Reali për 177 ditë janë të çmendura

mourinho

Mourinho shpërthen kundër lojtarëve të Romës: S’ka faj Guardiola që ua jep shkelmin lojtarëve

Ronaldo Al Nassr

​Ronaldo mund të gjobitet me një miliard dollarë

galatasaray

United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ballistet

“Ballistëve” u ndalohet të marrin pjesë në ndeshjen me KF “Shkupin”

franca-fitore-

Indeksi i UEFA-s/ Holanda në “luftë” me Francën, për vendin e pestë…

paolo Mladini

Paolo Maldini, shumë i ashpër ndaj kuqezinjve: “Milani nuk ka më ideale. Dua respekt për historinë e tij”

INFO

NA NDIQ