Mësuesi me regjistër të humbur!

ina-online
ina-online

03/10/2023

shkruan: Fatmir Limani

Më në fund doli “MËSUESI” në mbrojtje të ushtar-akëve, por duke i trajtuar si “nxënës-veteran” të paregjistruar në ditarin e Brigadave të demobilizuara dhe shkatërruara, bazuar në planin e shërbimeve franko-austriake…. !

Regjistrat e Brigadave 111, 112, 113, 114, 115 dhe 116, i paskanë ngatërruar me kapacitetet elektro-energjetike të instaluara në Grykën e Radushës dhe të Baçishti, të cilat janë në pronësi të familjes së Ahmetoviçve dhe Aliti…
Do të ishte e “udhës” që “MËSUESI” i Ahmetoviçve të raportojë mbi fitimet mujore dhe vjetore që u rrjedhin këtyre dy familjeve borgjeze, duke shfrytëzuar luftën dhe gjakun e Dëshmorëve të Atdheut.

Do të ishte mirë që “Mësuesi” ( i pamësuar), të raportojë mbi ndarjet e koncesioneve, tenderimeve, pozitave në raport me Cërvenkovskin, Buçkoskin, Sheqerinskën, Zaevin dhe tani Kovaçeskin…

Do të ishte mirë të raportojë mbi numrin e ushtarëve të dëbuar në Itali, Austri, Gjermani, Zvicër, Danimarkë, Suedi, Angli, Kanada, Amerikë e Australi…

Do të ishte mirë të tregojë mbi parcelat e përvetësuara, Pallatet Alla-Allumina, Vilat e Stilit Radojçeviq, Qendrat “SOROSO-AVIA”, Hidro-Centralet Alito-Ahmetoviçia, Centralet Foto-Voltaike Alla-Turka (pa leje ndërtimi), Koridor-Horret 8/10-të dhe Rrugës së Arbërit ku keqpërdorin fondet popullore, uzurpimin e Xeherores së Radushës…, etj.

Dhe mbi të gjitha do të ishte mirë të struket në një qoshe dhe mos dali në sipërfaqe të dheut, pas nënçmimit që u kanë bërë ndër vite Familjeve të Dëshmorëve, të Plagosurëve të Lirisë dhe Ushtarëve të Ushtrisë lavdi-plotë, e cila u shfrytëzua nga “Komandirat” e pasuruar sikurse Radojçeviqi…

Është e rrugës që mos luani me ndjenjat e ushtarëve, të cilët u sollën në pozita të jetoni në lukse bashkë me antarët e familjeve që s’njohin fundin e pasurive…

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali-ahmeti-sllupcan

Tropoja e shpallë “Qytetar Nderi” Ali Ahmetin

IMG_6975

Ferati: Ja kush qëndron pas protestave kundër paraleles shqipe në Çashkë

Talat Xhaferi3

Xhaferi: Autoritetet ta zbardhin deri në fund rastin me Vanjën

ndertim

Në Maqedoni hipotekat ulen, ndërtimet dhe kreditë nuk ndalen

vrasesit vanja palevski

Palevski kishte disa akuza penale

IMG_6973

Ky është babai i 14 vjeçares së vrarë në Shkup duke e sjellur në gjykatë

IMG_6971

Ziadin Sela: ASH-së i takon anëtari në KSHZ, Lëvizja Besa ka përfaqësuesin e LSDM-së dhe Izet Mexhiti ka përfaqësuesin e BDI-së (VIDEO)

Bilall Kasami

Kasami: Ky pushtet nga frika e humbjes, ka vendosur të manipulojë zgjedhjet

Levizja Evropiane per ndryshim LEN opozita shqiptare

Gashi: Pushteti po përgatit falsifikimin e zgjedhjeve, ne nuk do ta lejojmë këtë!

INFO

NA NDIQ