Meta premton sërish: Nëse Rama i merr 71 mandatet dorëhiqem, të verë një kukull në Presidencë

Ilir Meta ka përsëritur nga Shkodra premtimin e tij se do lerë Presidencën nëse Partia Socialiste merr 71 mandate.
Meta në televizionin lokal TV1 Channel ka thënë se do japë dorëheqjen dhe do i japë mundësinë Ramës t’i marrë të gjitha mandatet.
“Nëse Edi Rama merr 71 mandate unë do i jap edhe Presidentit. Le të verë edhe një kukull në Presidencë. Aman nëse ka indicie se ka marrë shumicën duke blerë e vjedhur vota do jetë fundit i botës”-deklaroi Meta në televizionin lokal në Shkodër.