Meta-Sela: Ballkani të jetë më stabil dhe më afër Bashkimit Evropian

Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2022

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta sot realizoi takim me kreun e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Siç njoftoi kreu i Aleancës për Shqiptarët, në takim tema kryesore kanë qenë eurointegrime si dhe liria e qytetarëve në rajon.

“U diskutua për situatën politike në vend, për zhvillimet në rajon, euro-integrimet dhe të gjitha këto të cilët realisht me një fjalë më tepër se si Ballkani të jetë më stabil, më i qetë, më afër Bashkimit Evropian dhe më i integruar, dhe kuptohet temë kryesore është edhe liria e qytetarëve, të ndjehen më të lirë dhe më afër Perëndimit”, tha mes tjerash Sela.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ