Mexhit Mehmeti fitues i çmimit të parë në Takime e XXXI poetike të Karadakut

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2023

Fitues i çmimit kryesor “Fadil Bekteshi” i Takimeve të XXXI Poetike të Karadakut që u mbajtën sot në Kumanovë ishte poeti preshevar që jeton e vepron në Prishtinë Mexhid Memeti, raporton Televizioni Festa.

Fitues i çmimit “Doruntina” ishte poeti kumanovar Ali Qerimi, dhe fituese e çmimit “Jehona poetike” ishte poetesha shqiptare nga Athina Afërdita Selenica.

TË FUNDIT
4 orë
Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit
4 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
4 orë
VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje
4 orë
Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar
5 orë
I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

ME TE LEXUARA

18 orë
Vrasje e trefishtë në Memaliaj në Shqipëri
1 ditë
Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”
8 orë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
1 ditë
“BDI-ja po dështon edhe në opozitë” – Arben Taravari reagon për dy modelet që shqyrtohen nga ekspertët e BDI-së
4 orë
LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!
11 orë
Qytetarët ankohen për produkte të prishura dhe me afat të skaduar!
1 ditë
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
8 orë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

LEXO MË SHUMË

ujmani

Një shpërthim i fuqishëm pranë liqenit të Ujmanit

mickoski djali

LSDM: 20 000 euro për udhëtimin komod të Mickoskit dhe ministrave në Uashington!

vmro-bdi

VMRO-DPMNE: BDI kur s’është në Qeveri për të vjedhur, krijon çështje etnike dhe ndarje

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në autostradën Tetovë-Shkup, 4 të lënduar

moti Vapa nxehti temperaturat

I nxehti ekstrem në vend/ Java e ardhshme sjell uljen e shumpritur të temperaturave!

vlen

VLEN formoi një organ tjetër të përbashkët

adnan azizi

Azizi: Ruani paratë për avokatët që duhet tu mbrojnë për krimin, mos i harxhoni për politika ditore!

tvsh-ime

Ja kur fillon pagesa nga “TVSh-ja ime”

presheva

Rrëmbehet një fëmijë i mitur nga Presheva, dyshohet një shtetas i Kosovës

INFO

NA NDIQ