Mexhiti: 8 deputetë tashmë po dalin nga shumica parlamentare, ka sinjale për më tepër largime

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14 Shkurt, 2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti është skeptik për sigurimin e votave të nevojshme për votimin e rikonstruktimit të Qeverisë, përcjell TV21.

Mexhiti tha se deri sa Qeveria po siguron 8 deputetë nga ASH, mbi 8 deputetë po dalin nga shumica parlamentare.

“Me deklaratën e kryeministrit që i kanë 64 deputetë, që kur thotë ai, mendoj se është për ta ruajtur qetësinë brenda strukturës, brenda shumicës, me siguri kjo flet se nuk i kanë as 64 dhe faktikisht vërtetohet fatkeqësisht atë që e kam thënë në vazhdimësi që është një akrobacion politik që nuk ka të bëjë as me bashkim për Europë, as një rritje të shumicës, apo stabilizim të shumicës, sepse e shohim që 8 mund të hyjnë, veç më 8 po dalin, ka paralajmërime edhe më tepër”, tha Mexhiti për TV21.

 

https://m.facebook.com/TV21Videos/videos/2304849569695674/

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Albin-Kurti1

Kurti i përgjigjet Ramës për Asociacionin

Antonio-MIloshoski-800x445

Milloshoski: LSDM-ja ka dy propozime mbi tavolinë, s’ka nevojë për grupe pune

arben taravari ash

Taravari:Censurë ndaj shqiptarëve në Luginë të Preshevës

FB_IMG_1686399536286

Ndërron jetë në moshë të re, kryetari i një dege të Lëvizjes BESA

bajram-begaj

Begaj kërkon unitet mbarëkombëtar

Mickoski-kovacevski-Ahmeti

Kovaçevski: Të gjitha kërkesat e VMRO-së janë përmbushur, edhe ajo për BDI-në

mjek

Maqedonia nivelizon çmimet në shëndetësi për shtetasit e Kosovës

besnik bislimi albin kurti

Bislimi godet Lajçakun: E ka lëshuar rolin e ndërmjetësuesit, ai i ka kontribuar ardhjes në këtë pikë ku jemi

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ