Mexhiti: 8 deputetë tashmë po dalin nga shumica parlamentare, ka sinjale për më tepër largime

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti është skeptik për sigurimin e votave të nevojshme për votimin e rikonstruktimit të Qeverisë, përcjell TV21.

Mexhiti tha se deri sa Qeveria po siguron 8 deputetë nga ASH, mbi 8 deputetë po dalin nga shumica parlamentare.

“Me deklaratën e kryeministrit që i kanë 64 deputetë, që kur thotë ai, mendoj se është për ta ruajtur qetësinë brenda strukturës, brenda shumicës, me siguri kjo flet se nuk i kanë as 64 dhe faktikisht vërtetohet fatkeqësisht atë që e kam thënë në vazhdimësi që është një akrobacion politik që nuk ka të bëjë as me bashkim për Europë, as një rritje të shumicës, apo stabilizim të shumicës, sepse e shohim që 8 mund të hyjnë, veç më 8 po dalin, ka paralajmërime edhe më tepër”, tha Mexhiti për TV21.

 

https://m.facebook.com/TV21Videos/videos/2304849569695674/

 

 

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari uron Kosovën për votimin në Asamblenë e KiE: Gjithmonë me Kosovën tonë

qeveria-750x430

Qeveria vendosi: 24 prilli dhe 8 maji ditë jo pune për të gjithë qytetarët

Ali Ahmeti tubim

Ahmeti: “Ju thash, ma jepni shpatën dhe ju më besuat e unë nuk ju zhgënjeva”

Protesta_Mjeket

Qeveria mori vendim për specializantët

06eb15d2-4c29-4428-829f-782a34419ce7

Kasami nga Dibra: Do të investojmë në zhvillimin e vendit, do të mbështesim rininë dhe kthimin e mërgatës

FB_IMG_1713299161129

Taravari: Na tronditi lajmi për vdekjen e mërgimtarit tonë Taip Fidani në Sarajevë

Afrim Gashi

Gashi nga Dibra: BDI ka zgjedhur ta shajë Rusinë, për t’i ikur kritikës për hajninë

KESHILLI

Asambleja Parlamentare e Këshillit të Evropës mbështet anëtarësimin e Kosovës

Arben-Zeqiri-ASH

Zeqiri nga ASH demanton zënkat në Strugë, paralajmëron tubim masovik

INFO

NA NDIQ