Mexhiti: A po përgatitet Bujar Osmani dhe të tjerët që Nikolla Gruevskin ta kthejnë në Shkup me 23 tetor në ditën e VMRO-së?

ina-online
ina-online

14/10/2023

Në një prononcim për Gazetën Lajm, kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti në lidhje me deklaratën e ministrit të punëve të jashtme Bujar Osmani se ish kryeministri Nikolla Gruevski duhet të kthehet në RMV dhe të përballet me drejtësinë, mes tjerash tha:”Fatkeqsisht po vërtetohen dyshimet tona që i parashtruam si opozitë në profilet tona zyrtare, ku publikisht kemi bërë pyetje a e ka vizituar Bujar Osmani në Budapest Nikolla Gruevskin dhe se në atë takim a ka qenë privatisht apo zyrtarisht, dhe në atë rast përgjigjet ishin diplomatike dhe jo të sinqerta, edhepse personalisht kam menduar që në vitin 2016 BDI i ka ndarë rrugët me regjimin e Nikolla Gruevskit, fatkeqsisht Bujar Osmani sot e vërtetoi se këto në mënyrë të fshehtë e kanë mbajtur komunikimin, i kanë ndihmuar njëri-tjetrit dhe Bujar Osmani edhe një herë vërtetoi që po punojnë për ta rikthyer Gruevskin, për këtë arsye bënë ndryshimin e Kodit Penal, për këtë arsye flasin për Ligj për Amnisti vetëm e vetëm të jenë në funksion të rikthimit të Gruevskit dhe sot për herë të parë parashtroj pyetjen A PO PËRGATITET BUJAR OSMANI DHE TË TJERËT QË NIKOLLA GRUEVSKIN TA KTHEJNË NË SHKUP ME 23 TETOR NË DITËN E VMRO-së?

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

bujar-osmani-kovacevski-ahmeti

Ky do të jetë kryeministri i parë shqiptar në Maqedoni ?! (FOTO)

tanja fajon

Fajon: Ndryshimet kushtetuese janë të nevojshme që vendi të ecë përpara

fabrika ats dronet

Maqedonia do të prodhojë katër lloje dronësh sipas standardeve të NATO-s

dirk jan kop holand

Kop: Maqedonia luan rrezikshëm me të ardhmen

INFO

NA NDIQ