Mexhiti: Ahmetin e kam njoftuar se nuk e votoj Qeverinë, dy javë para seancës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/01/2022

Nënkryetari dhe deputeti i BDI-së, Izet Mexhiti, e ka njoftuar dy javë më parë kryetarin e BDI-së, Ali Ahmetin, se nuk do ta votojë Qeverinë e re të drejtuar nga Dimitar Kovaçevski. Në një prononcim me shkrim për gazetën LAJM, Mexhiti, tha se arsyet janë publike dhe se kanë të bëjnë më ekzekutivin e BDI-së.

“Kryetarin e kam njoftuar dy javë para seancës. Argumentet veçmë dihen, janë publike një kohë të gjatë dhe adresohen për ekzekutivin e BDI-së”, u shpreh Mexhiti për gazetën
LAJM.

Më tej, Mexhiti ka njoftuar se së shpejti pritet të nisin procedurat për konstituimin e organeve të reja partiake.

“Për organet partiake, së shpejti pritet të mblidhet Këshilli i Përgjithshëm, ku do të vendoset mbi dinamiken e procesit për konstituimin e organeve te reja legjitime”, tha Izet Mexhiti për gazetën LAJM.

Menjëherë pas zgjedhjeve të vitit 2020 dhe formimit të Qeverisë “Zaev 2”, Mexhiti ka shprehur hapur pakënaqësinë ndaj përzgjedhjes së përfaqësuesve të partisë së tij në ekzekutiv./Albion Memeti, Gazeta LAJM

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

INFO

NA NDIQ