Mexhiti-Aliu, premtojnë digjitalizimin e Shëndetësisë publike

ina-online
ina-online

04/01/2024

Ministri i shëndetësisë së RMV, Fatmir Mexhiti sot ka takuar ministrin e Shoqërisë Informatike dhe Administratë, Azir Aliun me të cilin bashikëbiseduan për digjitalizimin e shëndetësisë në RMV.

Me ministrin e Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Azir Aliu, diskutuam për dixhitalizimin e shëndetësisë publike. Po krijojmë udhërrëfyes bashkëkohor drejt qasjes në kujdesin shëndetësor përmes teknologjisë. Bashkarishtë ndërtojmë një të ardhme të shëndetshme dhe të sigurtë dixhitale.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vmro-bdi

BDI: Mickoski injoroi Amerikën, injoroi Europën, po injoron edhe të ardhmen europiane të qytetarëve

foshnje bebe

Të dhëna alarmante/ Martohen vëlla e motër në Veles se u ngatëruan gjatë birësimit

kuvendi-jashte-1024x681-1024x681-780x470-1-696x419-1

Seancë e Komisionit Parlamentar për Financim dhe Buxhet

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

INFO

NA NDIQ