Mexhiti: Artan Grubi po luan kumar me fatin e shqiptarëve të Maqedonisë

INA
INA

29/11/2023

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti, ka akuzuar zv./kryeministrin e parë Artan Grubi se po luan kumar me fatin e shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut.

“Sot, me fatin e shqiptarëve, po luan kumar Artan Grubi me shokët e tij. Boll ishte. Për ta shpjeguar me fjalë të thjeshta, që ta kuptoj secili, partia ka emëruar puthadorë në pozicionet e rëndësishme financiare. Ata kanë për detyrë që të gjejnë mënyra sesi ti zhvatin njerëzit, ti vjedhin paratë e qytetarëve dhe ato para ti drejtojnë tek kompanitë dhe bizneset familjare të tyre. Edhe më thjeshtë, unë, ti, tjetri duhet të japim ryshfet nëse duam të mbarojmë punë. Afaristët duhet t’u japin provizion familjarëve të tyre, vëllezërve të tyre, që të mund të fitojnë një tender. Drejtorët duhet të bëjnë kontrata qiraje me kompanitë dhe familjet e tyre, që paratë nga buxheti të shkojnë në adresën e të mëdhenjve. Me mundin tonë, me djersën tone, pasurohen djemtë, vëllezërit dhe nipat e këtyre familjeve, ndërsa qytetari i thjeshtë shikon mundësinë e parë për të ikur jashtë vendlindjes”, tha Mexhiti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ