ASH do të jetë faktori vendimtar për koalicionet, thotë ministri Mexhiti

ina-online
ina-online

25/12/2023

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, që është anëtar i kryesisë qendrore të Aleancës për Shqiptarët (ASH), i pyetur sot për bashkëpunimin për zgjedhjet e ardhshme, theksoi se partia e tij është faktor vendimtar.

Sipas tij, drejtimi kryesor i bashkëpunimit do të jetë progresi drejt Bashkimit Evropian.

“Kjo është dilema më e madhe për momentin. Si anëtar i Aleancës për Shqiptarët më gëzon fakti që partia aktualisht është një faktor vendimtar dhe pritet që së shpejti të vendosim, por ajo që dua të theksoj është se jemi pro progresit drejt BE-së. Anëtarësimi në Bashkimin Evropian, ky është qëllimi kryesor i Aleancës. Na është rekomanduar nga miqtë tanë evropianë dhe ndërkombëtarë. Unë jam mjek dhe angazhimet e mia janë para së gjithash në këtë drejtim, dhe sa i përket koalicionit, ndoshta partitë duhet të jenë adresa më e përshtatshme për të kërkuar përgjigje”, theksoi Mexhiti gjatë vizitës sot në spitalin e Tetovës.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ