Mexhiti: BDI-ja hoqi dorë nga shqiptarët! Dorëheqjet e kushtëzuara, për ta manipuluar opinionin! (Video)

INA
INA

04/08/2023

Izet Mexhiti nga Lëvizja Demokratike, thotë se partia e tij e mëparshme, BDI-ja, ka hequr dorë nga të gjitha çëshjet me interes kombëtar duke u përqëndruar vetëm me interesat e ngushta të disa individëve brenda këtij subjekti. Në një intërvistë për gazetën LAJM, Mexhiti tha se dorëheqjet e kushtëzuara të ministrave të BDI-së mashtrim dhe tentativë për të tërhequr vëmendjen e qytetarëve nga aferat e shumta korruptive të zyrtarëve të lartë të kësaj partie.

“Edhe teoria politike edhe praktika nuk njeh taktizime me dorëheqjet apo keqpërdorim të dorëheqjeve. Dorëheqjet në parim, aty ku ka etikë të lartë, moral të lartë deponohen në raste kur nuk realizohet premtimi kryesor, kur nuk realiziohet program platforma dhe ka pasur shumë arsye për të dhënë dorëheqje reale. Edhe për shkak të aferave korruptive, edhe për shkak që kanë harruar programin dhe platformën partiake, premtime zgjedhore. Shumë e logjikshme si akt moral t’i kishin deponuar dorëheqjet dhe jo si taktizim për defokusim, për ta tërhequr vëmendjen e qytetarit nga politikat e këqija, nga dështimet e përditshme, aferat korruptive, nga futja në listat e zeza. Pra “fronti evropian” ka dështuar në premtimin kryesor. Sigurimin e 80 deputetëve, ndryshimet kushtetuese, integrimin evropian. Përveç premtimit kryesor ka dështuar edher në të gjitha premtimet tjera. Ata duhet të japin dorëheqje të menjëherëshme dhe jo të luajnë më qytetarët me kuazi dorëheqjet e tyre”, tha Mexhiti për gazetën LAJM.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

vucic kendon

Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

Putin Yekaterina Duntsova

Kush është 40-vjeçarja që sfidon Putin, synon të rrëzojë nga froni kreun e Kremlinit

INFO

NA NDIQ