Mexhiti: BDI kishte pushtet simbolik, ne kemi pushtet përmbajtësor (Video)

Picture of ina-online
ina-online

06/07/2024

Zv.kryeministri i parë Izet Mexhiti, i është kundër akuzave të BDI-së ndaj VLEN-it për përfaqësim jodinjitoz në Qeverinë e Mickoskit, shkruan gazeta LAJM.

Mexhiti, tha se BDI-ja kishte pushtet simbolik, ndërsa VLEN-i ka pushtet përmbajtësor, të cilin do ta ndjejnë qytetarët.

“Krahasimet duhet të jetë gjithëpërfshirëse. Duhet t’i bëjmë krahasimet edhe kur ata të “Frontin Evropian” kanë qenë në qeveri, kur partneri i tyre ka pasur 60 deputetë, 58 deputetë, siç ka qenë në 2011, 2014, me çfarë pozita kanë hyrë atëherë. Nuk duhet të bëhen krahasime me mandatin e kaluar kur kishim një LSDM me 24 deputetë”, u shpreh, mes tjerash, Mexhiti.

Prononcimin e tij të plotë mund ta ndiqni në videon më poshtë.

TË FUNDIT
9 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
12 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
14 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
15 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
15 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

ME TE LEXUARA

16 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
16 orë
BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari
15 orë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut
15 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
15 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
15 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

LEXO MË SHUMË

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

63cca913-aa66-4fdf-a82b-8dc41175a33c

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

zjarr sllupçan

26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Fronti evropian ali ahmeti

BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

INFO

NA NDIQ