Mexhiti: BDI sot përmes një mashtrimi po tenton sa më shpejt të sjell ligjin për kazinot (VIDEO)

ina-online
ina-online

09/10/2023

Kryetari  dhe deputeti i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti theksoi se sot kanë qenë dëshmitarë siç tha një të teatri politik, ku sipas tij, BDI tentoi që të hap debatin për sjelljen e shpejt të ligjit për kazinot, duke keqpërdorur flamurin evropain. 

”  Ata përmes kësaj po keqpërdorin flamurin evropian, duke iu shmangur debatit të hapur publik, por te ta shihet tendenca është për të shfrytëzu si paravan propozimligjin. Ndërkohë, interesi i tyre ka qenë drejtori i Lotarisë, si Përparim bajrami, ku përpos tij tre anëtarë bordi janë njerëz të Grubit. Nuk luftohet biznesi i kazinove duke qenë në krye të atij biznesi dhe duke kultivuar ate, sepse qytetarët tashmë janë të vetëdijshëm për lulzimin e këtij biznesi, në vend të shkollave, çerdhe, sallave dhe objekteve tjera për të mirën e qytetarëve. Sot ishte evidente se vetëm BDI u pozicionua për këtë propozim-ligj, dhe kjo parti nuk lejoi që të debatohet për propozim ligj tjetër”, theksoi Mexhiti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

INFO

NA NDIQ