Mexhiti: Osmani shtëpinë ndërsa Grubi me vëllezërit banesat i kanë ndërtuar dhe zgjëruar në menyrë të egër

ina-online
ina-online

26/03/2024

Mbrëmë në emisionin Click Plus në TV21, Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, mes tjerash për herë të parë bëri të ditur se sikur shumë qytetarë të tjerë, edhe funksionarë të BDI-së, konkretisht kandidati për president Bujar Osmani dhe zv. Kryeministri Artan Grubi kanë ndërtuar objekte të egra apo pa leje dhe të njejtat më vonë i kamë legalizuar.

“Sonte për herë të parë po ua them se edhe kandidati për President Bujar Osmani shtëpinë e ka të ndërtuar në mënyrë të egër, dhe unë si kryetar komune ia kam legalizuar atij si edhe shumë qytetarëve tjerë, pra në vend se të paguaj taksa komunale 110 euro për m2, ka paguar 1 euro, dmth vetë ai ka ndërtuar shtëpi të egër.”

“Artani dhe vëllezërit e tij kanë ndërtuar shtesë të banesave, në Çair, pothuajse gjysmën e ndërtesës e kanë të ndërtuar në menyrë të egër dhe të njejtat janë legalizuar.”

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

hotel mijallkov oher

Kompania e Mijallkovit filloi me ndërtimin e një hoteli luksoz në Ohër, reagon “02 Iniciativa”

Moti_26-780x470-1

Ky është parashikimi i motit për sot

FB_IMG_1713126558969

Izet Mexhiti në odën e burrave në Koliçan

arben taravari shpetim pollozhani

Pollozhani: Ja pse u takuam me Taravarin në Kumanovën legjendare

MUSA

Musa Xhaferi: Fronti Europian është një ortek që vërshon përpara

ilir

Ilir Meta mbështet VMRO-DPMNE-në: Fitorja e tyre do t’i jep një dimension të ri zhvillimit ekonomik të vendit

INFO

NA NDIQ