Mexhiti: Do të ketë punësime të reja në institucionet shëndetësore

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Prill, 2023

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti tha se po shqyrtojnë mundësinë për punësime të reja në institucionet shëndetësore të vendit. Mexhiti nuk tregoi se kur dhe çfarë kuadro do të punësohen, por tha se kanë kërkuar nga institucionet që të dërgojnë të dhëna për mungesën e kuadrit.

“Kemi kërkuar nga të gjitha institucionet në Maqedoni që të na dorëzojnë, sa janë nevojat, kërkesat, për çfarë zgjidhje kadrovike, të ketë në këtë edhe sistematizim, të ketë funksionalitet, për këtë nuk mund të shpejtojmë aq dhe normalisht duke e ditur gjendjen financiare të shtetit, normalisht që duhet të adaptohemi edhe me këtë. A do të ketë punësime? Po do të ketë, por nuk mund të them se nesër do të jenë të njëjtat”, tha mes tjerash Mexhiti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arben-taravari-ali-ahmeti

Heqja e 20%, ASH dhe BDI në vija të kundërta

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

????????????????????????????????????

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

fatmir mexhiti

Ndërhyrje kirurgjike me ndihmën e robotit

Kushtetuta-MK-780x439-1-696x392-1

Kovaçevski do t’iа thotë VMRO-së planin për ndryshimin e Kushtetutës

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Qëllimi strategjik është të bëhemi anëtare e BE-së deri në vitin 2030, para nesh janë vendime politike që do të na hapin rrugën

Antikorrupsioni_14-1536x1024-1

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

grubi-696x430-1

Pyetet nëse është më komod pas “përjashtimit” të Grupit të Zjarrit, Grubi: Sa më shumë pengesa, aq më shumë punë!

grubi-696x430-1

Grubi: Azilanti Nikolla Gruevski ka rejting 4 herë më të madh sesa Mickoski

INFO

NA NDIQ