Mexhiti: Dorëheqjet e ministrave të BDI-së, për skandalet, listat e zeza dhe kazinotë

ina-online
ina-online

30/07/2023

Nga Lëvizja politike e Izet Mexhitit kanë reaguar pas njoftimit të sotëm se BDI del nga Qeveria, pasi që VMRO-DPMNE të votojë ndryshimet kushtetuese.

Nga kjo lëvizje thonë se dorëheqjet po bëhen për shkak të skandaleve korruptive.

“Dorëheqjet do i jepni për skandalet korruptive, për listat e zeza, për kazinotë, për keqpërdorimet. Gjithçka tjetër është teatër”, thonë nga kjo Lëvizje.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

grabitja

Arrestohet shkupjani që grabiti një barnatore në Shkup

LSDM SDSM

LSDM akuzon Mickoskin për fshehje të informacioneve në rastin e vrasjes së dyfishtë

INFO

NA NDIQ