Mexhiti falënderon Vlera Gjakovën për mbështetjen e LVV-së ndaj LEN-it, thotë se ndryshimi i madh po vjen në Maqedoni

INA
INA

24/12/2023

Izet Mexhiti nga Lidhja Europiane për ndryshim përmes një postimi në rrjetet sociale ka njoftuar se ka takuar Vlera Gjakovën, ish-kandidaten e Lëvizjes Vetëvendosje për deputete në Kosovë.

Mexhiti thotë se e ka falënderuar Gjakovën për mbështetjen që LVV-ja po i jep LEN-it.

“Sot kisha kënaqësinë e veçantë të takoj ish-bashkëpunëtoren time në Komunën e Çairit, ndërsa sot përfaqësuesen e Lëvizjes VETËVENDOSJE znj. Vlera Gjakova, me prejardhje nga Shkupi me të cilën mes tjerash biseduam për aktualitetin politik duke shpreh mirënjohjen time për mbështetjen që LVV për Lidhjen Europiane për Ndryshim.

Gjatë takimit mes tjerash, theks të veçantë zuri tema e fuqizimit të rolit të gruas në politikë.

Fryma e ndryshimit filloi në Kosovë, u përcoll edhe në Luginë, pa dyshim që NDRYSHIMI I MADH PO VJEN EDHE NË RMV!”, shkruan Mexhiti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

INFO

NA NDIQ