Mexhiti: ISHSH do të bëjë inspektim të jashtëzakonshëm për vdekjen e 24-vjeçarit nga temperatura e lartë

Picture of INA
INA

28/09/2023

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti, në lidhje me rastin e një djali 24-vjeçar të ndjerë në Spitalin Klinik të Manastirit, ka iniciuar Inspektoratin Shtetëror Sanitar Shëndetësor që të bëjë inspektim të jashtëzakonshëm në institucion.

Pas konstatimit të gjendjes faktike dhe hartimit të raportit nga ISHSSH, opinioni publik do të informohet në kohë.

Ndryshe një i ri 24-vjeçar pas temperaturës së lartë shtatë ditëshe në spitalin e Manastirit ka ndërruar jetë, këtë e konfirmoi edhe drejtoresha e spitalit. /KlanMacedonia/

TË FUNDIT
17 minuta
Xhaferi të hënën i'a dorëzon mandatin Mickoskit
43 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
44 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
44 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
50 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

ME TE LEXUARA

44 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
9 orë
Gjenerali shqiptaro-amerikan paralajmëron fuqishëm Vuçiqin: Ja çka do të ndodhë, nëse përdorni forcën kundër Kosovës (FOTO)
44 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
9 orë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
43 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut
16 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut, pasdite paralajmërime për shi
9 orë
Gjenerali Clark: LDK-ja ishte arsyeja e suksesit të intervenimit të NATO-s në Kosovë

LEXO MË SHUMË

talat xhaferi

Xhaferi të hënën i’a dorëzon mandatin Mickoskit

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

INFO

NA NDIQ