Mexhiti, Kasami, Gashi dhe Taravari sot në Prishtinë, në takim te Kurti dhe Konjufca?

ina-online
ina-online

30/01/2024

Liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim, Izet Mexhiti, Afrim Gashi dhe Bilall Kasami sot janë në Prishtinë, në takim me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe me kryetarin e Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, njofton TV21.

Siç bëhet e ditur më tej, në takim do të jetë prezent edhe kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari.

A do të arrijë kryeministri, njëherë edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ta bind Taravarin që të bëhet pjesë e opozitës shqiptare?

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

Elmi Aziri

Aziri: ASH del e vetme në zgjedhje, kjo çështje do të diskutohet dhe në organet partiake!

auto_donald-trump-oval-office1550229304

Gjykata vendosi, Trump mund të mbetet në garë

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

INFO

NA NDIQ