Mexhiti komenton zgjedhjen e Bujar Osmanit si koordinator për Çairin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

05/03/2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti ka komentuar pas vendimit të kryetarit Ali Ahmeti për emërimin e Bujar Osmanit si koordinator të BDI-së për Çair, përcjell TV21. Në një përgjigje për TV21. Mexhiti tha se ky vendim është jostatutar, sepse nuk ka kaluar në organet e partisë.

“Mirë është zotëri Ahmetin ta pyesni për këto diferencime politike dhe tendencës për heshtjen e mendimit ndryshe! Sepse, ky është edhe një vendim jostatutar, që nuk ka kaluar në organet partiake”, tha Mexhiti për TV21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kongresi Senati Amerikan SHBA

Në ankth për Ballkanin, SHBA-ja aspiron angazhim të shtuar

lindita ahmeti

ITSHKSH përkujtoi studiuesen Lindita Ahmeti

vucic un

Vuçiq ankohet në OKB: punët e Maqedonisë së Veriut s’i pengon Serbia, por Albin Kurti

vucic un

Vuçiqi vazhdon me ”përalla”, pretendon se shtypja ndaj serbëve në Kosovë është shtuar

speciazilanta

Specializantët privatë pezullojnë përkohësisht grevën: Nuk do të ndalemi deri në zgjidhjen e problemeve tona

inbound1570935745553072141

Shefja e UNMIK-ut: Vazhdoj ta theksoj kërkimin e përgjegjësisë për incidentin në Banjskë

vucic vjosa osmani

Nis seanca për Kosovën në OKB, Osmani përball Vuçiqit

ASH

ASH: Ranë maskat, Mickoski shpalosi bashkëpunimin që ka me opozitën shqiptare

pasaporta

Dokumentet personale do të mund të merren edhe të mërkurën

INFO

NA NDIQ