Mexhiti: Kuvendi cirk, me ASH për 81, tani nuk dijnë a i kanë 61 deputetë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Nënkryetari i BDI- së dhe deputet, Izet Mexhiti nga Llazhani i Dollnenit të Krushevës, pyeti se pse këto zona janë harruar krejtësisht nga kjo Qeveri.

“Është lehtë të bësh politika të mëdha në Shkup e Tetovë, por këtu është tjetër gjendje, jeni më pak dhe keni nevojë për mbështetje, andaj duhet pyetur pse nuk vjen ekzekutivi të ju viziton, pse nuk vijnë deputetët e zonës Talat Xhaferi dhe Ismail Jaovski? Kemi ministra që nuk i donë as shpija, nuk i do Çairi as Shkupi, andaj takohen mes vete, me funksionarë, me këshilltarë me bodigarda, të cilët i detyrojnë të vijnë në këto takime, por asnjëherë me qytetarin, me votuesin”, tha Mexhiti.

Sipas tij, në Kuvend po bëhet cirk, për zgjerimin e Qeverisë. “Ata thanë se hynë Aleanca për të bërë 81 deputet, tani nuk e dijnë a i kanë 61? Artan Grubi ende pa u krijuar qeveria e futi BDI-në në minus, më pak ministra, më pak zëvendësministra,më pak sekretarë shtetërorë, më pak drejtorë”, theksoi Mexhiti. (INA)

TË FUNDIT
40 minuta
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
42 minuta
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
49 minuta
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
1 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi
2 orë
Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

1 ditë
Bogoev: Jam i aftë për të qenë lider i LSDM-së
9 orë
Deputetët e sapozgjedhur sot ulen në kolltuqet e Kuvendit, deputetja shqiptare do ta udhëheq seancën
24 orë
ZNAM në Qeveri me VMRO-DPMNE-në, ja cilat ministri do t’i marrë
5 orë
ZNAM përkrah Gashin për kryeparlamentar
1 ditë
Angellovska-Bezhoska: Megjithë goditjet, stabiliteti i monedhës vendase ruhet dhe rezervat devizore janë më të larta për 40%
21 orë
Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes
2 orë
Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli
1 ditë
Aksident në Kratovë, ndërrojnë jetë dy persona
9 orë
Gashi kryeparlamentar, Kasami kthehet në Tetovë, Taravari dhe Mexhiti ministra

LEXO MË SHUMË

glauk Konjufca VLEN

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

policia-714x420

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

INFO

NA NDIQ