Mexhiti: Mbetemi të hapur për bashkëpunim me ASH-në

Picture of INA
INA

19/09/2023

Kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti thotë se janë të gatshëm të bashkëpunojnë me Aleancën për Shqiptarët, në rast se këta të fundit vendosin që t’i bashkohen opozitës, shkruan TV21. Mexhiti për TV21 tha se janë të hapur për bashkëpunim edhe me OJQ-të dhe intelektualët.

“Ne mbetemi të hapur për bashkëpunim me Aleancën për Shqiptarët dhe jo vetëm. I bëjmë thirrje edhe OJQ-ve, intelektualëve të pavarur, të gjithë që duan ndryshimin në kampin shqiptar”, tha Mexhiti për TV21.

Ndryshe, ish kreu i ASH-së, Ziadin Sela në Click Plus tha se nëse i bashkohen frontit opozitar, atëherë vazhdojnë me logjikën që të tradhtohen vazhdimisht.

TË FUNDIT
56 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 orë
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
2 orë
Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

ME TE LEXUARA

20 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së, asnjë shqiptar!
56 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 ditë
Hajni zviceran ia vodhi çantën shtetasit të Maqedonisë, por nuk i gjeti 1 mijë eurot e fshehura në libër
17 orë
Vrasja në Debresh, paraburgim për dy vëllezërit!
1 ditë
Ahmeti takim me ambasadoren norvegjeze
5 orë
Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin
20 orë
PS-PD bien dakord: 2/3 e listave zgjedhore e hapur! 1/3 të emrave e cakton kryetari i partisë (VIDEO)
1 ditë
Aderime të reja në ASH në Kumanovë, Taravari: Dyert janë të hapura për të gjithë
16 orë
Aktivistja serbe Biserko: Serbia po përdor rastin e Hajrizit për t'i rritur tensionet me Kosovën

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

faton hajrizi

Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

arrest ushtar blerim ramadani

Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit

INFO

NA NDIQ