Mexhiti a do të jetë ministër i brendshëm në Qeverinë e ardhshme, nuk e mohon?! (VIDEO)

Picture of ina-online
ina-online

01/05/2024

Kryetari i LD-së, Izet Mexhiti sot në takimet e zhvilluara me qytetarë është pyetur për retorikën e fundit të VMRO-DPMEN-së, zërat për Qeverinë dhe ai a do të jetë ministër i brendshëm në Qeverinë e ardhshme ashtu siç u përmend.

Lidhur me pyetjen e fundit, Mexhiti u përgjigj se “do të flasim ditëve në vijim”. Kryetari i LD-së një gjë të tillë nuk e mohoi, ndërsa se ai do të jetë i pari i policisë ka publikuar ditë më parë portali “Nacionale” në Kosovë.

Mexhiti bashkë me kandidatët e tjerë për deputetë ka vizituar disa parqe në qytet, nga ku ka takuar qytetarë, të cilët kanë dalur në piknik për të festuar festën e 1 Majit.

Mexhiti tha se do të angazhohen fuqishëm për të ndalur migrimin e të rinjëve dhe do të krijojnë kushte që ata siç tha, të mbetën këtu dhe të punojnë në vendin e tyre. Ai gjithashtu tha se do të punojnë fuqishëm me sindikatat, që të përkujdesën për të drejtat e punëtorëve.

“Fuqishëm do të punojmë me sindikatat për të drejtat e punotërëve dhe poashtu në programin tonë kemi paraparë të rritet edhe rroga, për shkakë se në 10 pikat e çdo ankete është standardi jetësorë, rroga, kushtet e jetesës, prandaj edhe kemi paraparë që rroga të shkon në 800 euro”, deklaroi Mexhiti. (INA)

TË FUNDIT
44 minuta
Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)
52 minuta
Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova
3 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
4 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
5 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

ME TE LEXUARA

14 orë
Deputeti gjerman: Këshilli i Evropës nuk duhet të diktohet prej Trumpit dhe Grenellit
6 orë
Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!
14 orë
Mosanëtarësimi në KiE, Kurti flet me ambasadorin britanik – e falenderon Mbretërinë e Bashkuar për qëndrimin e mbajtur dje
5 orë
Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor
12 orë
Ekskluzive: Krerët e VLEN-it sot takohen me Albin Kurtin në Prishtinë
4 orë
Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë
10 orë
Zyrtari i policisë së Maqedonisë kapet duke marrë 12 mijë euro ryshfet
3 orë
VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive
10 orë
Micotakis për ERT: Do të krijoni probleme – RMV është edhe për përdorim të brendshëm!

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Shqiptarët do të kenë kryeparlamentarin e gjashtë ministri (VIDEO)

IMG_2207

Salihu mbështetje nga bashkëatdhetarët në Padova

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN: Ali Ahmeti e ka humbur kontrollin, i bëjmë thirrje të bëhet opozitë konstruktive

Screenshot-31

Gashi për bisedimet me VMRO-në për qeveri: Bukur mirë, në rrugë të mbarë

IMG_2195

Kurti priti krerët e koalicionit VLEN, i uroi për fitoren dhe rezultatin zgjedhor

Gordana Siljanovska Davkova

Presidentja e sapozgjedhur nisi me zgjedhjen e stafit, sa kuadro shqiptare do jenë?!

aleksandar dashtevski kshz

Më 22 maj do të votohet sërish në Maqedoninë e Veriut, KSHZ tregon në cilat vendvotime

Screenshot_2024-05-18-15-32-20-219_com.android.chrome-edit

Fronti Europian mund t’i humbë dy deputetë? Ahmeti: I dimë në detaje marrëveshjet në podrumet e kuqe

Screenshot_2024-05-18-15-00-13-294_com.facebook.katana-edit

Kryetari i komunës së Gjilanit viziton kryeministrin Xhaferi

INFO

NA NDIQ