Mexhiti: Në 2016 unë me Nevzat Bejtën dhe Teuta Arifin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Izet Mexhiti është i bindur se lideri i BDI-së, Ali Ahmeti do të sjell një vendim të duhur kundrejt “Grupit të zjarrit”, vlerëson ai në ClickPlus në TV21.

Sipas Mexhiti, kjo do të ndodh pasi ai bashkë me Nevzat Bejtën dhe Teuta Arifin, në vitin 2016 e shpëtuan BDI-në duke e bërë fitimtare.

“Atëherë (në vitin 2016) e kemi pasur një përplasje, se a duhet të ndahemi nga (Nikolla) Gruevski ose jo apo duhet të rrimë me të? Ju kujtohet mirë kur promovohej edhe Qeveria me Gruevskin me 8 resore nga mediumet nga Shqipëria zotëri Grubi? Edhe kritikat e VMRO-së kur i tha se ‘nuk ke të drejtë të kritikosh VMRO-në se ke qenë inventar i VMRO-së! Edhe atëherë kemi qenë bashkë. Unë, Nevzati (Bejta) dhe Teuta (Arifi), por kemi dalë fitues”, tha Mexhiti.

TË FUNDIT
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës
6 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
7 orë
Nga mesnata çmime të reja të naftës në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
6 orë
Konfiskohen 106 parfume në hyrje të Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?! (FOTO)
6 orë
Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri
1 ditë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
6 orë
Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale
1 ditë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

LEXO MË SHUMË

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

dogana kufi maqedoni

Konfiskohen 106 parfume në hyrje të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ