Mexhiti: Në BDI është kthyer komunizmi, nuk ka më dallim mes Ahmetit dhe Grubit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

5 Prill, 2023

Në intervistën e tij për numrin e fundit të revistës javore “Fokus”, nenkryetari i BDI-së Izet Mexhiti si asnjë herë më parë ka shigjetuar me kritika kryesinë partiake. Madje Mexhiti kësaj rashe nuk ka kursyer as kryetarin e partisë Ali Ahmeti, duke e krahasuar me Artan Grubin.

“Në BDI u kthye komunizmi, nuk ka më dallim mes Ahmetit dhe Grubit”, ka thënë mes tjerash Mexhiti, në intervistën për Fokus, që në shitje del nga dita e nesërme.

Ky qëndrim i Mexhitit tregon se ndarjet në BDI mes “Grupit të Zjarrit” dhe “Ahmetistëve” (Artanistëve), do të vazhdojnë të thellohen.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Polici-a-2-750x430

Punëtori nga Shqipërie humb jetën gjatë punës në një objekt ndërtimi në Çair

nexhmedin-spahiu

Spahiu: Nëse Serbia e pushton Veriun nuk ka më ujë e as rrymë për Kosovën

fatmir mexhiti

Ministri Mexhiti mori mbështetjen e kryeministrit për heqjen e drejtorëve ekonomikë

zvicer vevey policia vrasje

Zvicër, vritet nëna e katër fëmijëve në banesën e saj

Erdogan Kilicdaroglu

Turqia zgjedh mes Erdoganit dhe Kilicdaroglut – gjithçka që duhet të dini për zgjedhjet presidenciale

1_edward-joseph-487x365

Joseph: Problemet në veri të Kosovës i zgjidhin katër shtete të NATO-s

tina turner ervin

Tina Turner ka lënë pasuri 250 milionë euro, ja kush e trashëgon?

messi-ronaldo

Messi parakalon Ronaldon dhe shkruan historinë!

ritchie-torres

Kongresmeni Torres del kundra Blinken për Kosovën: “Zhgënjyese që Sekretari Blinken sulmoi publikisht një aleat të Amerikës”

INFO

NA NDIQ