Mexhiti: Nëse ASH shkon me BDI në zgjedhje, s’do të votohet as nga familjarët e krerëve të partisë

INA
INA

27/10/2023

Kryetari i LD-së, Izet Mexhiti, tha se, elektorati i Aleancës, është ndërtuar në narrativin anti BDI dhe nëse ASH-ja shkon në zgjedhje bashkë me partinë e Ali Ahmetit, atëherë do të humbin shumë vota.

“Tërë kohën janë marrë me kritika Qeverisë dhe nuk do të jenë të kënaqur së bashku me Bashkimin Demokratik për Integrim, se nuk mund t’i bindin as familjarët e tyre… por është çështje e tyre”, tha Mexhiti.

Kujtojmë se ish kryetari i ASH-së, Zijadin Sela dje deklaroi se Aleanca në zgjedhjet e ardhshme do të shkojë e vetme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli Liridon

“Tentativa të tjera për të vrarë Liridonën”- Lala befason me deklaratën: Ja pse nuk i besoj babait të Naimit!

bdi

Kryesia qendrore ia delegon kompetencat, Ali Ahmeti do të vendos për koalicionet parazgjedhore

Arbnor-Maliqi-LD-1130x635-1

LD: Mos nënçmohen studentët

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

LEN lidhja evropiane per ndryshim

LEN kërkon nga pushteti përgjigje: A është i përfshirë Lupço Palevski edhe në organizimin e rastit të montuar “Monstra”?!

besa

Lulzime Ameti: Vendbanimet shqiptare pa autostrada, Qeveria prioritet kazinot

kufi-bllace

Vikendi i zgjatur, shkakton kolona kilometërshe në kufirin e “Bllacës”

Talat Xhaferi

Xhaferi: Festat kombëtare na tregojnë se duhet të ruhet trashigimia shpirtërore

Carshia-e-Shkupit

Maqedoni/Hoxhallarët para politikanëve, besim i ulët në institucionet e shtetit

INFO

NA NDIQ