Mexhiti: Nuk jam shkarkuar, ende jam kryetar i degës së BDI-së në Çair

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Nënkryetari i BDI-së dhe deputeti, Izet Majiti, i cili është një nga liderët e të ashtuquajturit “Grupi i Zjarrit” në një prononcim për MIA theksoi se nuk është e vërtetë se ai është shkarkuar nga detyra e kryetarit të degës së BDI-së në Çair.

Këto spekulimet se Mexhiti si udhëheqës shumëvjeçar i BDI-së në Çair është larguar nga posti partiak i të parit të degës së kësaj partie në këtë komunë, pasi që dje lideri Ali Ahmeti emëroi Bujar Osmanin në postin e “koordinatorit” të degës së partisë në Çair.

“Unë nuk jam shkarkuar. Jam zgjedhur në procedurë ligjore dhe me fushatë të rregullt dhe kam mandat si kryetar i degës”, theksoi sot Mexhiti.

Duke komentuar zgjedhjen e Osmanit si koordinator, Mexhiti theksoi se një vendim i tillë është qesharak dhe jolegjitim, sepse sipas statutit të BDI-së nuk ka pozitë të “koordinatorit për proceset politike” dhe një gjë e tillë nuk është debatuar në asnjë organ partiak.

“E gjithë kjo është reflektim apo veprim në panik, pas përkrahjes së madhe nga votuesit dhe qytetarët në tubimet tona, kudo ku kemi qenë”, shtoi Mexhiti për MIA. (INA)

TË FUNDIT
32 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
1 orë
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
2 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
2 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
2 orë
Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

ME TE LEXUARA

17 orë
Scholz: Do të kandidoj për kancelar në zgjedhjet federale të 2025
1 ditë
Arrestohen hajdutët e druve në Kumanovë
5 orë
Gazetari Mehmeti: “Vlora ka filluar të reflektojë, janë ulur çmimet e çadrave
22 orë
Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve
2 orë
“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua
17 orë
KE shqetësime për sistemin e drejtësisë në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Edi Rama jep lajmin e mirë për pushuesit në plazhin publik të Vlorës

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

faton hajrizi

Avokati Koci konfirmon se e ka gjetur vendin ku mbahet trupi i Faton Hajrizit

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

arrest ushtar blerim ramadani

Protesta në Ferizaj, kërkohet lirimi i ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadanit

INFO

NA NDIQ