Mexhiti: Nuk kemi bashkëpunim me Arsovskën, ajo është me Bexhetin, Levicën dhe njerëzit e Gruevskit

ina-online
ina-online

25/10/2023

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti në një intervistë për numrin më të ri të të përjavshmes “Fokus” tregon se si është bashkëpunimi mes të ashtuquajturit “Grupi i zjarrit” dhe kryetares së Shkupit Danela Arsovska.

Ai mohon se më ka bashkëpunim me Arsovskën.

“Lidhja ka qenë Blerim Bexheti dhe tani nuk kemi më bashkëpunim, është vetëm me Bexhetin, Levicën, njerëzit e Gruevskit. Dy ndërmarrje publike janë të udhëhequr nga njerëz të Sarajit. Ka njoftime se do të emërojë një njeri të Gruevskit në “Higjienën Komunale”. Me Arsovskën kemi bashkëpunuar për shkak të interesit të qytetarëve, problemet lokale janë të zakonshme, ka pushtete të ndërthurura”,theksoi Mexhiti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Halil Snopce

Kuvendi i ASH-së ende nuk ka caktuar mbledhje/ Snopçe: Mund të ketë dallime, por do të jemi të unifikuar

ministria financave e maqedonise

Vendimi për pagat shkakton revoltë tek të punësuarit në Ministrinë e Financave

LSDM SDSM

LSDM fton partitë për krijimin e Frontit Europian

stevo pendarovski

Pendarovski për ndryshimet kushtetuese: Do të presim qeverinë e ardhshme

ndotja shkup

Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

policia-714x420

Një shofer ka goditur një grua në Shkup dhe ka ikur nga vendi i ngjarjes

Angela Ageler

“Lista e Zezë” Amerikane do zgjerohet me emra tjerë, paralajmëron ambasadorja Ageler

auto_korrupsion1511207587

Kush janë më të korruptuarit në Maqedoninë e Veriut?!

stevo pendarovski

Pendarovski është keqkuptuar: Nuk ka thënë se nuk do të rikandidohet

INFO

NA NDIQ