Mexhiti formon Lëvizje të re politike

Picture of INA
INA

08/07/2023

Kreu i fraksionit në BDI, Izet Mexhiti për TV21 ka folur për zhvillimet e fundit në Grupin e Zjarrit.

Pasi publikoi fotografinë mbrëmë nga Gostivari, ku nuk u panë të shoqëruar nga Blerim Bexheti dhe Nevzat Bejta, u thelluan dyshimet se “Grupi i zjarrit” është duke u përçarë.

Nuk foli për përçarje, por Mexhiti e pranoi se ka dallime.

“Me shokët bisedojmë, por kemi dallime. Ne kësaj pune kur i kemi hyrë, i kemi hyrë me gjithë mend dhe jo për të lozur. Kemi shprehur vërejtjet dhe kritikat tona ndaj asaj që ka qenë intuitë dhe ndaj asaj që e kemi parë që ky ekzekutiv po ia humb rrugën BDI-së dhe po e largon nga qëllimet dhe idealet. As unë dhe as shokët për rreth nuk e kemi paraparë që BDI ka shkuar kaq larg”, tha ai para kamerës së TV21.

Tash duke e parë gjithë këtë, ne të hapim dilemën se kah duhet të shkojmë, nuk është e logjikshme, shtoi më tej Mexhiti dhe tha se opsion mbetet edhe formimi i një lëvizjeje të re.

“Ne jemi duke e biseduar me të gjitha strukturat që të gjitha opsionet janë të hapura edhe për formimin e një lëvizje të re”, shtoi ai.

Tha se BDI ka shkarkuar çdo anëtar të qeverisë që ka qenë në të njëjtën ideologji me GZ-në, por, kjo nuk duhet të jetë arsye sipas tij që të dorëzohen.

“O e vazhdojmë betejën, o shkojmë në shtëpi e dorëzohemi”, tha Mexhiti më tej.

TË FUNDIT
40 minuta
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!
42 minuta
Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA
1 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
2 orë
Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10
2 orë
Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
6 orë
Një 26-vjeçar dyshohet se tentoi ta vriste kryetarin e komunës së Haraçinës
1 ditë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
1 ditë
Vrasje në Debresh të Gostivarit!
1 orë
Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”
1 ditë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

LEXO MË SHUMË

IMG_1564-scaled

Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së! Asnjë shqiptar!

sevim hoxha

Sevim Hoxha, profesoreshë e gjuhës angleze, njëherit edhe këshilltare në Komunën e Çairit i bashkëngjitet Lëvizjes BESA

ASH

Aleanca e Selës: Po luftohen disa kumarxhinj për t’i krijuar terren “kumarxhinjve të pushtetit”

452382115_1050157969799362_925654468935515164_n

Nikolloski: Kërkojmë që paratë për hekurudhën drejt Bullgarisë të ridedikohen për hekurudhë të shpejtë në Korridorin 10

burg

Shkarkohet drejtori i Burgut të Shutkës!

qeveria e maqedonise

Qeveria emëroi disa drejtorë

IMG_0040

Iseni: Do të punoj me përkushtim për sigurinë dhe mirëqenien e qytetarëve

Ixhet-Lutfiu-

Sonte në Tetovë “Diaspora në objektivin e Ixhet Lutfiut”, filmi dokumentar që dëshmon për rolin shqiptarëve në Danimarkë

IMG_0039

Antikorrupsioni/ Punësime gjatë zgjedhjeve – inicohet procedurë kundër një ish zv/ministri?!

INFO

NA NDIQ