Mexhiti: Pas 20 vitesh, Spitali Klinik në Tetovë do t’i presë pacientët në ambiente të rinovuara

Picture of INA
INA

10/10/2023

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti njofton se ka përfunduar projekti për renovimin e Spitalit Klinik në Tetovë.

“Pas 20 vitesh, Spitali Klinik në Tetovë do t’i presë pacientët në ambiente të rinovuara.

Ka përfunduar një projekt i rëndësishëm për Spitalin Klinik në Tetovë, ne u ofrojmë pacientëve kushte të ngjashme me qendrat e mëdha mjekësore në mbarë Evropën.

Spitali i Tetovës u bë me dy reparte të pajisura dhe të rinovuara plotësisht për gjinekologji dhe neonatologji dhe reparte ambulatore të repartit të sëmundjeve interne të rinovuara dhe pajisura plotësisht”, njofton Mexhiti.

TË FUNDIT
12 minuta
Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane
26 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
50 minuta
Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit
52 minuta
Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut
2 orë
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

ME TE LEXUARA

17 orë
Bekim Qoku: Dhe ja, më në fund, Erdhi dita, Ali opozita
5 orë
Arrestohet një shtetas i Sllovenisë në Shkup, dyshohet për vjedhje të rëndë
1 ditë
Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare
26 minuta
Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare
10 orë
Mot me diell dhe shumë i nxehtë, pasdite në disa pjesë të luginave paraqitje e mundshme e shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së fuqishme
5 orë
Durmishi nisi detyrën e ministrit në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës: Kalojmë në Veprim!
1 ditë
Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

LEXO MË SHUMË

Murtezani-Mariciq-750x430

Orhan Murtezani merr detyrën si ministër për Çështje Evropiane

IMG_3551

Isufi la gjurmë në gazetarinë shqiptare

isuf-kadriu1-780x470

Zv.kryeredaktorit të Alsat i jepet lamtumira e fundit

maqedoni greqi marreveshja e prespes

Greqia sërish ia kujton veton Maqedonisë së Veriut

arben taravari

Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve

talat xhaferi

Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori

BDI selia

Katër vitet e fundit të BDI-së në pushtet, pas 16 vitesh del në opozitë, pasi hapi Front me të gjithë

mexhiti 1

Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor

maricic orhan

Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane

INFO

NA NDIQ