Mexhiti: Pas 20 vitesh, Spitali Klinik në Tetovë do t’i presë pacientët në ambiente të rinovuara

Picture of ina-online
ina-online

10/10/2023

Pas 20 vitesh, Spitali Klinik në Tetovë do t’i presë pacientët në ambiente të rinovuara.

Kjo u bë e ditur sot nga ministri i shëndetësisë, Fatmir Mexhiti.

“Ka përfunduar një projekt i rëndësishëm për Spitalin Klinik në Tetovë, ne u ofrojmë pacientëve kushte të ngjashme me qendrat e mëdha mjekësore në mbarë Evropën. Spitali i Tetovës u bë me dy reparte të pajisura dhe të rinovuara plotësisht për gjinekologji dhe neonatologji dhe reparte ambulatore të repartit të sëmundjeve interne të rinovuara dhe pajisura plotësisht. Politikat që ne krijojmë janë për përmirësimin e mëtejshëm të gjendjes së sistemit shëndetësor, gjithçka me synimin që pacientët të marrin shërbime më të mira shëndetësore”, theksoi Mexhiti.(INA)

TË FUNDIT
23 minuta
Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm
24 minuta
Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek
24 minuta
Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi
30 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
30 minuta
Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

ME TE LEXUARA

1 ditë
Petrovska: Hipokrizi që një kandidat për ministër është ndjekës i regjimit të Putinit
15 orë
Deri në mesnatë pritet votimi i Qeverisë së re
2 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
30 minuta
Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë
1 ditë
Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!
15 orë
Nga e hëna, transportuesit privatë nuk do të qarkullojnë, shkak borxhet ndaj tyre
2 ditë
Punëtorit nga Maqedonia i bien përmbi 800 kg, lëndohet rëndë

LEXO MË SHUMË

Qeveria E RMV

Votohet Qeveria e re e Maqedonisë së Veriut, Mickoski paralajmëron start të furishëm

vlen ministrat deputetet

Taravari: Betohem se do të jem në shërbim të popullit me të njejtin përkushtim si mjek

Bilall Kasami

Kasami: Ndryshimi erdhi, shqiptarët u çliruan nga regjimi

Qeveria vlen ministrat

Mexhiti: Sonte u votua qeveria e re, ky është misioni ynë

deputetet fronti evropian

Sela: Nuk do jemi prezent në votimin e një qeverie e cila nuk është legjitime dhe nuk e ka legjitimitetin e shqiptarëve

bejxhan iljaz

Deputetët turq të Frontit kërkojnë që në Kuvend të flitet edhe gjuha turke

isuf kadriu

Ndërroi jetë gazetari Isuf Kadriu, zv/kryeredaktori i TV ALSAT

LSDM

Ish-deputeti i LSDM humb jetën tragjikisht (FOTO)

sadulla duraki duraku

Duraku: Ne jemi ata që kemi legjitimitetin tek shqiptarët, kemi fitore të pastër në gjitha komunat shqiptare

INFO

NA NDIQ