Mexhiti flet pas Deharit: Pas 2 korrikut në tavolinë gjitha opsionet

Picture of ina-online
ina-online

27/06/2023

Nënkryetari dhe njëri nga udhëheqësit e fraksionit të BDI-së, Izet Mexhiti ka folur lidhur me konstatimet e mbrëmshme të anëtarit të kryesisë së BDI-së, Fatmir Dehari.

Ky i fundit mbrëmë në Click Plus në TV21 duke folur për zënkat brenda BDI-së, e sidomos ato që çuan deri në fraksionizmin e partisë në të ashtuquajturin “grupi i zjarrit”,  tha se nuk mendon se ato janë vetëpërjasjtuar, sepse sipas tij, lëshimi i një mbledhjeje të partisë nuk nënkupton vetëpërjashtim. Dehari  po ashtu bëri thirrje për pajtim e reflektim, ndërsa u shpreh se rikthimi i grupit të zjarrit do të ishte në të mirë të të gjithëve.

Mexhiti në një deklaratë për INA thotë se i vjen mirë që Dehari ka konstatuar se vetëlargimi është një shpifje.

“Më vjen mirë që edhe z.Dehari e konstaton se vetëlargimi është shpifje e BDI. Se në këtë mënyrë është imponu dhe është kalu në anarki”, thekson Mexhiti.

Duke folur për zgjedhjet brendapartiake, Mexhiti nënvizon se e kanë bërë të qartë disa herë se janë veprime përjashtuewe antistatutare.

“E themi sërish se kemi veprime përjashtuewe, zgjedhje jostatutare, ku dihet se si marr fund si proces. Pas 2 korrikut në tavolinë do jenë gjitha opsionet, për të cilat do njoftojmë opinionin”, theksoi Mexhiti.(INA)

 

TË FUNDIT
57 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

2 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
1 ditë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
1 ditë
Memedi: Janë ndërmarrë masat për rastin e foshnjes 4 muajshe, do ketë përgjegjësi
1 ditë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ