Izet Mexhiti: Unë jam një nga investitorët e Memorialit të Sopotit, nëse doni rrënim po ja nisim nga monumenti i “branitellave” pra Kuvendit

ina-online
ina-online

30/01/2024

Kryetari i LD-së në emision debativ të Kanal 5, së bashku me Maksim Dimitrievski, kryetar i Kumanovës, i tha troç këtij të fundit se vetë ai është investitor i Memorialit të UÇK-së në Sopot.

“UÇK është ndjenjë e paprekshme për shqiptarët dhe nëse doni ta dini pra, unë jam një nga investuesit e Memoriali të UÇK-së në Sopot”, vrullshëm ka thënë Mexhiti.

Ndaj kësaj kreu i Kumanovës ka replikuar se në këtë rast Mexhiti duhet të ndiqet penalisht dhe se duhet të rrënohen si objekte dhe Mexhiti ia ktheu se nëse është ashtu duhet të fillohet me rrënimin e objektit të “branitellave” para Kuvendit.

Nga minuta 19:15

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Instituti “Arben Xhaferi”: Bujar Osmani ka shkelur ligjin shtatë herë radhazi brenda një viti duke i mbajtur të fshehura shpenzimet e tij si Ministër i jashtëm

Kamionet-1-520x360-1

Pasaporta më shpejt për shoferët e kamionëve dhe autobusëve

Qeveria talat xhaferi

Qeveria konstatoi dhe miratoi tekstin e Strategjisë kombëtare për zhvillim 2024-2044

naim-bajrami

Krahu i Selës i ASH-së vetë apo koalicionim për zgjedhjet, flet Bajrami

Ageler

Ageler: Diskursi i fushatës të fokusohet në çështje esenciale, jo në sulme personale

IMG_9337

Banorët e nisin vetë shkollën shqipe në Nerovë të Krushevës

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

INFO

NA NDIQ