Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

Picture of ina-online
ina-online

04/10/2023

Pas tentimit të sotëm të kryetarit të Komisionit për çështje evropiane, Arbër Ademi nga radhët e BDI-së, të fus në mënyrë të fshehtë në rendin e ditës Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për lojërat e fatit, ka reaguar deputeti dhe kryetar i Lëvisjes Demokratike, Izet Mexhiti.

“Po bëni teatër të lirë. Nëse ne si opozitë shqiptare nuk do ta kishim hapur publikisht aferën për 4 zinxhirë të rinj të lojërave të fatit, nuk do t’ju shkonte ndërmend as të lëvizni për ndryshimet ligjore që kanë ngecur prej 6 muajsh në Parlament’ shprehet deputeti Izet Mexhiti.

BDI, thotë Mexhiti është është ortak i biznesit të kazinove, dhe përmes internet-lojërave të fatit ka futur kazionot nëpër shtëpitë tona, me qëllim të vetëm pasurimi i tyre.

‘Deri ku shkon lakmia juaj për para? Nuk ju mjaftuan tenderat, ndaj tani doni të shtrydhni qindarkën e fundit nga qytetarët që edhe ashtu i keni sjellë ne margjinat e ekzistencës’, tha Mexhiti.

Kryetari i Lëvizjes Demokratike e ka quajtur distancën prej 500 metra nga shkollat dhe objektet fetare, qesharake, dhe ka njoftuar se LD do të paraqet amendament që të gjitha kazinotë të jenë 3 kilometra larg zonave të banuara.

TË FUNDIT
3 orë
Mitko Çavkov del nga burgu!?
3 orë
Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor
3 orë
Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave
4 orë
Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

ME TE LEXUARA

1 ditë
Nga 30 zjarre të hapura, 9 vatra janë ende aktive
4 orë
Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro
23 orë
Presidenti Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale
9 orë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
1 ditë
“Ujësjellës dhe Kanalizim”: Përdoreni ujin për pije, jo për t’i “flladitur” oborret e rrugët!
4 orë
Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive
22 orë
Mexhiti në mesin e mërgimtarëve:Ju po mbani gjallë frymën e atdheut
9 orë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
1 ditë
Huamarrja nga Hungaria/ Mickoski: Orbani mik i vërtetë, Hajredini dyshon për kapacitetet e shtetit që t’i menaxhojë huamarrjet!

LEXO MË SHUMË

mitko

Mitko Çavkov del nga burgu!?

venko filipce

Filipçe: VMRO i poshtëron punëtorët, nuk ka rritje të pagave në asnjë sektor

Kamala Harris 2

Kamala Harris në kërkim të profilit politik dhe parave

kazino

Goditen dy kompani të lojrave të fatit në Maqedoni, i merren licencat

zjarr

Në Maqedoni ka 7 zjarre aktive

Mickoski Mexhiti

Kryeministri Mickoski merr rrogë 2.280 euro, ministrat dhe zv/ministrat 1.870 euro

burg

“Edhe Pablo Escobar rrinte në burg, këta jo”/Pandov: Mungonin 11 të burgosur në burgun e Shutkës

policia

Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg

sedat-750x430-1

Sedat Rushani drejtor në Byron për Metorologji

INFO

NA NDIQ