Mexhiti porosi Ahmetit: “Mos e djeg jorganin për një apo disa pleshta”

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/01/2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti bashkë me bashkëpartiakët e tjerë të njohur si ‘grupi i zjarrit’ qëndruan në Studeniçan në takim me anëtarësinë dhe simpatizantë të BDI-së.

Ja porosia e tij nga ky takim:

Bashkë me deputetin e zonës, anëtarët e kryesisë së ngushtë dhe organeve të BDI, Kastriot Rexhepi, Blerim Bexheti, Visar Ganiu, Nevzat Bejta, Musa Xhaferi dhe figura tjera të larta të jetës publike dhe politike, u mirëpritëm nga qindra banorë dhe aktivistë nga zona e Studeniçanit ku bashkëbiseduam rreth situatës politike.

Mesazhet e mia ishin të qarta:
– Realizimi dhe efikasiteti i ekzekutivit tonë në Qeveri është nën 2%.
– Mbështesim drejtimin euro-atlantik të Qeverisë, jo vetëm me deklarata por edhe me vepra konkrete, siç ishte mbështetja në raste kritike, përfshirë dhe kontributin e çmuar të Kastriot Rexhepit
– Kërkojmë përgjegjësi nga ekzekutivi për mos-efikasitetin e tyre;

– Kërkojmë reflektim brenda organeve të partisë, që të korigjohemi deri sa nuk na ka korigjuar sovrani;

– Jemi të palëkundur në mbëshetje të liderin tonë Ali Ahmeti, por porosisim që “mos të digjet jargani për një apo disa pleshta””, ka theksuar Mexhiti.(INA)

https://www.facebook.com/100044857800537/posts/pfbid024nNaFRxf4Tp6VuzxA8DBPWt8gQNESWxp7z3tqVJtgAfDXTpAWPXNUukofhY5UMY2l/?mibextid=UUgoR4

 

TË FUNDIT
1 orë
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
9 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
9 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
1 ditë
Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)
1 ditë
Mitsotakis nuk tërhiqet, paralajmëron Maqedoninë e Veriut: Kur dikush tërheq litarin, duhet të jetë gati të ‘thyhet’
10 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Si po zhvillohen bisedimet për Qeverinë, flet zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së
1 ditë
LSDM gati për lider të ri, ja emrat e përfolur?

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ