Mexhiti porosi Taravarit nga Gostivari? “Bashkëngjituni, të bëjmë ndryshimin e madh, ta bëjmë fillimin e ri!

ina-online
ina-online

29/07/2023

Izet Mexhiti sot ka vizituar Gostivarin, përcjell TV21.

Kreu i lëvizjes së re politike nga Gostivari i ka bërë thirrje “pjesëtarëve të Qeverisë” që të bëhen pjesë e opozitës për të sjell ndryshimin e madh. Marrë parasysh se këto fjalë i tha gjatë vizitës së tij në Gostivar, a po i çon porosi Mexhiti kreut të ASH-së Arben Taravari për bashkim?

“Faleminderit nga zemra Gostivari i proceseve të mëdha kombëtare! Ne nuk e kemi dert që me qeveritarët nuk i kemi punët mirë, sepse për ne në vend të parë është SOVRANI, është qytetari! Nga këtu duam që të çojmë porosi deri tek ata pjesëtarë të Qeverisë që natyrshëm e kane vendin tek ne, tek fronti opozitar, të bashkëngjiten që bashkërisht ta bëjmë ndryshimin e madh, ta bëjmë bashkë fillimin e ri! Një falënderim të veçantë për z. Lulzim Osmani, Kryetarin e Odës Regjionale të Zejtarëve”, ka shkruar Mexhiti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

besim-hoda

Hoda: BDI i ka harruar ushtarët e UÇK-së

Talat Xhaferi3

Talat Xhaferi: Ja deri kur dhe si do të jem si kryeministër

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

INFO

NA NDIQ