Mexhiti: Presim edhe parti të tjera politike të bashkohen me ne

Picture of INA
INA

12/11/2023

Kryetari i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti në intervistën e tij për Radio Evropa e Lirë se tashmë opozita është e bashkuar dhe bazohet në parime, program dhe prioritete të reja.

“Janë tejkaluar disa pengesa se kush do të udhëheq me opozitën dhe fokusi është vendosur se shqiptarëve u nevojitet konkurrenca në bllokun shqiptar. Të ketë konkurrencë në ide, program, platformë, gjë që ka munguar gjatë këtyre 20 viteve”, u shpreh Mexhiti.

Ai tha se opozita shqiptare nuk do të vërtetojë qeverisjen e keqe të BDI-së dhe partnerëve tjerë, por do të japë propozime konkrete për zgjidhjen e këtyre problemeve për të përmirësuar standardin jetësor dhe të parandalojë emigrimin e të rinjve.

“Do të luftohet korrupsioni i cili theksohet në raportin e fundit katastrofal për shkak të korrupsionit të nivelit të lartë. Fokusi do të jetë edhe te çështjet ekonomike për shkak se sipas hulumtimeve, shtatë nga tetë çështje që i prekin shqiptarët janë pagat dhe standardi jetësor”, tha Mexhiti.

Mexhiti po ashtu u shpreh se presin edhe parti të tjera politike të bashkohen Lëvizjes Evropiane për Ndryshime dhe se në zgjedhjet presidenciale do të garojnë me kandidat për president.

TË FUNDIT
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
8 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
10 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

17 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
17 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
5 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
15 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
3 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
14 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
12 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
12 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ