Mexhiti pritet me qiftelia në Studeniçan

INA
INA

13/11/2023

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti ka vazhduar takimet me mbështetësit e subjektit që përfaqëson. Në Studeniçan është pritur me qifteli dhe këngë patriotike.

“Duke pasur partner të vetëm popullin, takimet tona të rregullta me qytetarë i vazhduam në Studeniçan, ku së bashku me bashkveprimtarë, aktivistë e përkrahës të Karshiakës na nderoi në konak Dr. Rexhepi.

Të pranishmit paraqiten interesimin e madh që egziston në mesin e popullatës për takime të drejpërdrejta, gjë që dëshmon se
Lëvizja Demokratike dhe kauza ynë për ndryshime gëzon mbështetje masovike në Studeniçan e në gjithë Karshiakën.

Karshiaka gjithmonë është reshtuar në anën e të drejtës dhe ka përkrahur proceset pozitive në interes mbarëkombëtar.

NDRYSHIMI PO VJEN!”, ka shkruar Mexhiti. (INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut

oliver spasovski

Arma e lidhur me vrasjen e dyfishtë është e në ekspertizë, ndarja e më shumë informatave nuk është e mirë për hetimin, thotë Spasovski

LSDM SDSM Kovacevski zecevic

Kovaçevski: Qeveria teknike është e rregulluar me Ligj, dihen ministritë që i takojnë opozitës

mickoski gerqec

LSDM: Skandal i ri, Mickoski në të njëjtën tavolinë me të arrestuarin për trafikim të 32 kilogramëve drogë nga Gërçeci

vmro-dpmne

OBRM-PDUKM: Talat Xhaferi është i padenjë për postin e kryeministrit

oliver spasovski

Spasovski: Inspektorët do të mbajnë përgjegjësi nëse vërtetohet se kanë shpërndarë informacione për vrasjen e Vanjës

Kovacevski

Kovaçevski: LSDM do të ketë kandidatin e saj për President

Izet Mexhiti kasami opozita len lidhja

LEN: BDI po mundohet ta kthejë Gruevskin në Shkup

default

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

INFO

NA NDIQ