Mexhiti pyet: Artan Grubi, a të dështoi edhe një tentativë për ta kthyer Gruevskin?

INA
INA

21/10/2023

Kreu i Lëvizjes Demokratike, Izet Mexhiti ka publikuar një shkrim në rrjetet sociale, në të cilin pyet zëvendëskryeministrin Artan Grubi, për gjoja, siç thotë Mexhiti, tentativën për ta kthyer ish kryeministrin Nikolla Gruevski në Maqedoninë e Veriut.

“Artan Grubi, a të dështoj edhe një tentativë për ta kthyer Gruevskin sepse nuk arrite që me rrena duke i keqpërdorur dhe duke u thirur në ndërkombëtarët, t’i bindësh gjykatësit e Gjykatës Supreme të sjellin vendim për ta pranuar abolicionin e Gjorge Ivanovit?!?”, ka shkruar Mexhiti./Lajmpress

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

f4369ab0-8bde-455d-8ade-31568e4496cf

Artisti Mustafa Imeri-Tafa i bashkangjitet Lëvizjes Demokratike të Izet Mexhitit

Screenshot_2023-12-11-16-52-33-840_com.instagram.android-edit

Luizi fillon një projekt të madh në Shkup (video)

Jeton Shaqiri

Shaqiri: Rasti me shkollën në Çashkë tregon se ende nuk mundemi të flasim për integrim ndëretnik në arsim

fatmir mexhiti

Mexhiti: Brenda 6 muajve do të bashkohen klinikat, nuk do të ketë 66 drejtor dhe 33 këshilla drejtues

artan grubi

Grubi: Po përparon procesi i ndërtimit të objektit të Teatrit dhe Bibliotekës së Tetovës

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Janë përgatitur ndryshimet e kodit zgjedhor, Ministria e Drejtësisë jep detaje

evn-fatura

A do të shtrenjtohet rryma pas 1 janarit

david geer gir dimitar kovacevski

Kovaçevski-Geer: Plani i Rritjes së BE-së për Ballkanin Perëndimor është inkurajues për qytetarët tanë

Dimitar_Kovacevski_23-780x470

Kovaçevski thirrje opozitës të nominoj ministra në Qeverinë teknike

INFO

NA NDIQ