Mexhiti: Shkarkimi i drejtorit të Kardiokirurgjisë nuk ndërlidhet me çështje politike

INA
INA

6 Qershor, 2023

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti mohoi qe shkarkimi i drejtorit te Kardiokirurgjisë ka të bëjë me çështje politike. Ai madje mohoi që të ketë pasur presion nga ana e LSDM-se për këtë çështje. Edhe njëherë potencoi se në rast të konstatimit të parregullsive pavarësisht se për cilin drejtor bëhet fjalë, i njëjti do të shkarkohet duke shtuar se në çdo institucion shëndetësor po behën kontrolle inspektoriale për të parë nëse punohet në rregull.

Gjatë qëndrimit ne Kliniken e Endokrinologjise drejtori i kësaj Klinike Argjend Muça tha se nuk ka frikë nëse ne listën e atyre që do shkarkohen është dhe emri i tij. /V.A.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

INFO

NA NDIQ