Mexhiti: Shtëpia е Shëndetit në Kumanovë ka marrë kushte bashkëkohore të punës që do të përmirësojnë cilësinë e kujdesit shëndetësor

ina-online
ina-online

17/11/2023

Ministri i Shëndetësisë, Fatmir Mexhiti dje ka vizituar Shtëpinë e Shëndetit në Kumanovë, ku ka përfunduar procesi i rinovimit, me qëllim të ofrimit të kushteve bashkëkohore të punës që i meritojnë pacientët dhe punonjësit shëndetësorë.

“Jam sot në Kumanovë, ku janë bërë disa rinovime. Janë ndërruar dritaret, është vendosur ngrohja qendrore, ambulanca dhe reparti i fëmijëve janë pajisur me mobilje të reja, klinika dentare ka karrige të reja pune. Janë ndërruar edhe kulmet e klinikës “Tode Mendol”, e cila është pjesë e Shtëpisë të Shëndetit në Kumanovë”, tha Mexhiti.

Gjatë vizitës, Mexhiti informoi se Shtëpia e Shëndetit është pajisur edhe me aparate të reja EKG, audiometër dhe aparat skriningu okulistik që do të përdoret për të kontrolluar aftësinë e të shikuarit për kandidatët për patentë shoferi, punësim, edukim dhe ekzaminime sistematike.

Procesi i rinovimit, i cili do të përmirësojë ndjeshëm cilësinë e kujdesit shëndetësor që ofron ISHP Shtëpia e Shëndetit, Kumanovë, ka zgjatur një vit dhe investimi është mbi 11,3 milionë denarë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_6922

Sela: Nuk mund të shesin opozitarizëm ata që 20 vite nuk u kujtuan për shqiptarët, dhe shkelin marrëveshjet

Mexhiti gashi kasami

Gashi, Kasami dhe Mexhiti bashkëbisedim me mërgimtarët në Zvicër

pendarovski-nato

Pendarovski: Maqedonia e Veriut është një vend i vogël me ambicie të mëdha klimatike

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Me një sistem tatimor efikas dhe politika pozitive, sigurojmë stabilitet financiar të vendit

Arben Taravari

Taravari sqaron gjitha dilemat dhe akuzat, ASH është faktor, do të dij si të veprojë

arben taravari

Taravari: Bota është e polarizuar, mesazhet e Lavrov janë të pritshme

Screenshot_162

Skandal në Shkup! Një grua ua mundësoi dy burrave të kenë marrëdhënie seksuale me dy të mitura, më pas i xhiroi

Bilall Kasami

Kasami: Bujari e solli Llavrovin në Shkup që të flas kundër shqiptarëve dhe Kosovës

Zekiri muhamed

Zekiri duhet t’i kthejë mbi një milion euro

INFO

NA NDIQ