Mexhiti: Sllupçani, simbol i rezistencës (FOTO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

2 Maj, 2023

Nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti dhe njëri nga drejtuesit e fraksionit “Grupi i Zjarrit”, ka përkujtuar 2 majin, ditën kur rajoni i Karadakut të Kumanovës, u shpall Zonë e Lirë nga UÇK-ja.

“2 maj 2001 ishte ditë e veçantë për zonën e Karadakut në veçanti, por edhe për gjithë shqiptarët anembanë në përgjithsi. Nga kjo ditë në vitin 2001, u çlirua zona e Likovës, ndërsa Sllupçani do të mbetet gjithmonë në memorjen kolektive si simbol i rezistencës!
Mirënjohje për gjithë luftëtarët dhe invalidët UÇK-së dhe përulje e lavdi për dëshmorët e kombit!”, ka shkaru Mexhiti./Lajm

https://www.facebook.com/izetmexhiti/posts/771550171016903

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

veriu i kosoves zvecan

Sulmohet vetura e policisë me mjete të forta nga protestuesit në Zveçan

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Vendimi për zjarrin në Spitalin Modular/ Besimi: Nuk e kam të qartë aktvendimin, jam i pafajshëm

2FA6E074-7C03-40D7-A5F8-CF38916EFFBC

Rreth 100 nxënës të helmuar në veri të Afganistanit

spasovski

Spasovski për alarmet e rreme për bomba: Me protokollet e reja u intensifikuan hetimet dhe arritëm në rezultate

5F921A58-1701-4340-826E-7AA7411464BC

Arifi për debatin në parti: Shokët tanë është mirë që bashkërisht me ne, ta përkujtojnë rëndësinë e BDI-së edhe në Ballkan

ali-ahmeti-2

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

policija-1-800x445

MPB: Trafikimi i migrantëve – arrestohen 10 persona!

fature-market

Qytetarët: Çmimet janë të papërballueshme, “shkrirja” nuk ndryshoi situatën

67B35831-5425-436A-B184-D5AF8643A911

Rrustemi: Garantojmë se për katër vite dhe shtatë muaj do të ndërtohen 110 kilometra autostradë në korridoret

INFO

NA NDIQ