Mexhiti: S’ma ka marrë mendja që do vijë koha, BDI-në ta vajtojë Vuçiqi

INA
INA

11/02/2024

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti, ka komentuar deklaratën e presidentit serb Aleksandar Vuçiq, i cili nga Nju Jorku ku mori pjesë ne mbledhjen e Këshillit të Sigurisë dërgoi mesazhe se Kurti dëshiron që në Maqedoni ta rrëzojë nga pushteti BDI-në dhe Ali Ahmetin.

“Ka një thënie nga e kaluara që thotë “mos e bjerë punën me të vajtu Stambolli”, por s’ma ka marrë mendja që këta do t’i vajtojë Vuçiqi dhe Beogradi”, tha Mexhiti. Ai komentoi edhe akuzat e BDI-së se deklarata e Vuçiqit është e koordinuar me Mickoskin dhe opozitën shqiptare. “AS vetë BDI-ja nuk i beson kësaj”, tha Mexhiti, shkruan gazeta LAJM.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

Rreziku nga Rusia – Ja kur hapet “kutia e Pandorës” sipas Bujar Osmanit!

IZETT-1392x928

Izet Mexhiti: Përplasjet e mia në BDI datojnë nga viti 2016 kur isha kundër koalicionimit me Nikolla Gruevskin

IMG_9321

VIDEO/Pajaziti: Premtimet e Ali Ahmetit për heqjen e 20%, reprizë që 20 vite vazhdimisht përsëritet

Taravari Gostivar

Taravari: Për pak orë mblodhëm 8 mijë nënshkrime

policia-mk

Vrasje në Bllacë, krisma armësh

imer

Selmani: Për demokracinë do të ishte e shëndetshme që presidenti të zgjidhet në Kuvend

autobus-besa

Aktvendimi për “Besa Transin” do të shpallet më 7 mars

Hristijan Mickoski

Mickoski ankohet: Byreku me jogurt është bërë 120 denarë

Afrim Gashi

Gashi optimist: Mbase sot përfundojmë procesin e mbledhjes së nënshkrimeve për Taravari

INFO

NA NDIQ