Mexhiti takime në Butel: Vota dhe përkrahja janë amanet

INA
INA

27 Maj, 2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti bashkë me sekretarin organizativ, Blerim Bexhetin, Visar Ganiun dhe të tjerë kanë takuar mbrëmë banorë të Butelit të Shkupit, ku janë shpalosur qëndrimet e tyre rreth fraksionit.

Agjenda jonë për të takuar sovranin ka një dinamikë që çdo ditë e më tepër po intensifikohet dhe po merr kuptim. Takohemi nëpër zyre, na nderojnë nëpër shtëpitë e tyre, takohemi në çajtore, besa edhe nëpër rrugë. Por ajo që është kryesore, duam t’i ndëgjojmë edhe kërkesat e qytetarëve, edhe sugjerimet, edhe fjalët e mira, por me shumë vëmendje i ndëgjojmë edhe kritikat!

Kjo është menyra si ne funksionojmë. Vota dhe përkrahja janë amanet dhe ne votës dhe përkrahjes së dhënë do t’i qëndrojmë karshi! Sonte jemi në Butel, e nuk do të ndalemi deri sa ta vizitojmë çdo vendbanim ku ka shqiptarë!

Faleminderit nga zemra për përkrahjen e sinqertë!“, ka shkruar Mexhiti në një postim në rrjetet sociale.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

Bullgari-Maqedoni-780x439-1

Regjistrimi i popullsisë në Shqipëri, “kacafytje” mes maqedonasve dhe bullgarëve!

Muhamed Zekiri

Shtyhet seanca gjyqësore për Muhamed Zekirin

mickoski jankullovska gordana

Takimi Mickoski-Jankullovska/ ASH: A do të thotë se kjo fotografi do të kthejë kriminelët në politikë?

baste bastore

Pagoi tiketën as 1 euro, fitoi afër 30 mijë euro nga bastet (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Rrogat e arsimtarëve nga ky muaj rriten për 15%

INFO

NA NDIQ