Mexhiti takon ambasadoren e Ukrainës në Shkup, Larisa Dir

INA
INA

18 Gusht, 2023

Ministri i shëndetësisë, Fatmir Mexhiti sot ka pritur në takim ambasadoren e Ukrainës në Shkup, Larisa Dir me të cilën kanë diskutuar rreth bashkëpunimit të mundëshëm dhe shkëmbimit të përvojave për sfidat në fushën e shëndetësisë, shkruan Top24

“Takim i këndshëm me Larisa Dir, ambasadorja e Ukrainës në Shkup, shkëmbyem mendime për thellimin e bashkëpunimit të ndërsjellë, si dhe mundësinë e shkëmbimit të përvojave për sfidat në fushën e shëndetësisë. Ambasadorja Dir shprehu mirënjohje të madhe për ndihmën humanitare shëndetësore që Maqedonia e Veriut i dha Ukrainës.” shkruan ministri Mexhiti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vucic

Vuçiq tregon se sa forca i ka në kufi me Kosovën

Blerim-Latifi

Ikën cullak n’Serbi (FOTO)

Screenshot_2023-09-30-17-32-39-370-edit_com.facebook.katana

Pilotja amerikane që bombardoi Serbinë për 200 orë rresht

nato-1

Këto janë instrumentet e NATO-s për stopuar Serbinë

IMG_5631

REL: Vërehet lëvizja e një kolone ushtarake në jug të Serbisë (FOTO)

IMG_5630

Radojçiq shfaqet në publik, shkon në Ministrinë e Brendshme!

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

michael roth

Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

Screenshot_2023-09-30-13-54-28-023-edit_com.facebook.katana

Ish-eprori i FSK: Kryeministër Kurti mos u bë kaq i lig, shumë i lig

INFO

NA NDIQ